Wiadomości

Piątek, 7 lutego 2020

Jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia Kaszubianek z Kamienicy Szlacheckiej

Dnia 1 lutego 2020 roku Stowarzyszenie KASZUBIANKI z Kamienicy Szacheckiej na uroczystym balu świętowało Jubileusz 15-lecia swego istnienia. Przez okres 15 lat członkinie Stowarzyszenia podjęły się i zrealizowały sporo cennych inicjatyw na rzecz lokalnego społeczeństwa, za co otrzymały dużo serdecznych słów uznania od Wójta gminy Stężyca, Przewodniczącego Rady Gminy, od Zarządu Starostwa Powiatowego w Kartuzach, Proboszcza Parafii Wygoda a także od zaprzyjaźnionych instytucji KUL z Wieżycy czy LGR w Chmielnie. Gratulacje i gorące życzenia dało się słyszeć od wszystkich licznie przybyłych gości - przedstawicieli licznych KGW i Stowarzyszeń, Prezesa OSP. Sołtysa, Dyrekcji ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej i wielu innych.
Kaszubianki są prawdziwymi ambasadorami swojej miejscowości, gminy i powiatu promując tradycyjną kaszubską kuchnię i strój. Śpiewem i tańcem potrafią umilić i rozweselić każdą imprezę. Działają na rzecz seniorów, parafii, jednocząc lokalną społeczność.
Pani Maria Birr, wieloletnia Prezes Stowarzyszenia, podziękowała władzom gminy i powiatu za cykliczne dofinansowywanie podejmowanych działań. Słowa podziękowania skierowała również do sponsorów oraz wszystkich gości.
W bardzo miłej atmosferze, zabawa trwała do późnych godzin nocnych.