Wiadomości

Środa, 4 września 2019

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Stężycy

2 września we wszystkich szkołach Gminy Stężyca odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jednakże ten dzień był historycznym wydarzeniem dla Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, ponieważ w tej placówce pan wójt Tomasz Brzoskowski uroczyście powitał pierwszych licealistów Liceum Ogólnokształcym Mistrzostwa Sportowego w Stężycy.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Stężycy to pierwsza tego typu placówka w powiecie i pierwsza szkoła średnia w gminie. Dyscyplinami Szkoły Mistrzostwa Sportowego są piłka siatkowa (dziewcząt) i piłka nożna (chłopców). Szkoła Mistrzostwa Sportowego składa się z klas szkoły podstawowej (od klasy IV do klasy VIII) i klas Liceum Ogólnokształcącego.

Ogromne zainteresowanie młodzieży kształceniem w tej placówce utwierdziło Gminę Stężyca, iż była to bardzo dobra decyzja. W Szkole Mistrzostwa Sportowego kształcić się będzie nie tylko młodzież z powiatu kartuskiego, ale również z województwa pomorskiego i innych regionów. Uczniom SMS-u gmina Stężyca zapewnia m.in. bardzo dobrą bazą sportową i  fachową kadrą trenerską, których wspomagać będą m.in. specjaliści ds. naboru, zespół psychologów oraz fizjoterapeuta. 

Uczniowie będą mieli zapewnione także m.in. kompletną odzież sportową meczową i treningową, pełne wyżywienie przygotowywane pod okiem dietetyka sportowego, noclegi w komfortowym internacie lub dowozy dla uczniów z okolic. 

Każdy uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego będzie mógł rozwijać swoją karierę sportową w profesjonalnym klubie tj. Radunia Stężyca (piłka nożna) i Wieżyca Stężyca (piłka siatkowa).