PEŁNOMOCNIK DO SPRAW SENIORÓW W GMINIE STĘŻYCA

Ponad 1230 stałych mieszkańców zameldowanych w gminie Stężyca stanowią osoby po 65 roku życia. Zmiany w stukturze mieszkańców i rosnąca liczba osób starszych to wyzwanie także dla samorządu. Rozwój polityki lokalnej wobec osób starszych jest jednym z priorytetów Gminy Stężyca, do tego stopnia, że nasza gmina jako jedna z nielicznych w Polsce, wprowadziła w drodze Programu dla seniorów działania, które stopniowo, poszczególnymi etapami będą wdrażane w Gminie. To z myślą o osobach starszych, ich potrzebach i problemach Wójt Gminy Stężyca powołał Pełnomocnika do spraw Seniorów – Alicję Sadowską, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stężycy.

Rolą pełnomocnika ma być między innymi diagnozowanie i analizowanie problemów społecznych w zakresie potrzeb osób starszych, koordynowanie oraz realizacja przedsięwzięć służących poprawie sytuacji osób starszych, zaspokajaniu ich potrzeb oraz aktywizacji społecznej, w tym Programu działań na rzecz osób starszych na lata 2019-2023 w Gminie Stężyca, pełnienie roli konsultacyjnej w przedsięwzięciach podejmowanych w zakresie problemów osób starszych, współpraca z organizacjami i instytucjami zajmującymi się problemami osób starszych, upowszechnianie i propagowanie problematyki związanej z sytuacją osób starszych na rzecz integracji i współpracy międzypokoleniowej, przedstawianie Wójtowi Gminy wniosków, sprawozdań i opinii z prowadzonej działalności,

Z pełnomocnikiem ds. seniorów można się kontaktować telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Kontakt:

telefon: 58 882-89-53