Przejdź do stopki

Radunia Stężyca - Górnik Konin. Zabójcze pięć minut dało pewne zwycięstwo raduniakom

Treść

Radunia Stężyca szybko otrząsnęła się po niespodziewanej wpadce w Bydgoszczy i w niedzielę pewnie pokonała u siebie Górnika Konin. Miejscowi od początku prowadzili grę, ale w pierwszej części nie potrafili przełożyć tego na gole. Przełamali opór rywala w drugiej części i w pięć minut zdobyli trzy bramki - dwa razy do siatki trafił Radosław Stępień, a wynik ustalił Paweł Wojowski.

Poza strzelcami bramek i pozostałymi piłkarzami biegającymi po murawie, mecz miał jeszcze jednego bohatera. Drużyna Ireneusza Stencla wyszła na mecz w koszulkach z napisem "Kłosek jesteśmy z Tobą", wspierając w ten sposób kolegę z drużyny Jakuba Kłosowskiego. Stężycki zawodnik zerwał więzadła krzyżowe przednie i nie zagra w piłkę przez pół roku.

Radunia Stężyca - Górnik Konin 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Radosław Stępień (63.), 2:0 Radosław Stępień (64.), 3:0 Paweł Wojowski (67.).

Radunia (wyjściowy skład): Kacper Tułowiecki - Rafał Kosznik, Dawid Klawikowski, Krzysztof Iwanowski, Damian Gębiś - Artur Formela (67. Yurii Pavlyk), Adrian Szczerba (73. Aleks Hendryk), Radosław Stępień, Andrzej Kaszuba (70. Adrian Wysiecki), Paweł Wojowski - Kamil Żylski (58. Mateusz Łuczak).

Górnik: Dawid Kołodziejczak - Sebastian Kaczyński (76. Paweł Błaszczak), Wiktor Patrzykąt, Jakub Staszak, Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Robert Jędras, Mateusz Majer (83. Filip Stożek), Dawid Przybyszewski (68. Kamil Lewandowski), Krystian Sobieraj (68. Aleks Sieradzki), Dawid Śnieg.