Przejdź do stopki

Finał województwa pomorskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Finał województwa pomorskiego

Treść

11 kwietnia 2017 roku okazał się szczęśliwym dniem dla młodych piłkarzy ze Stężycy, którzy na stadionie w Gdańsku zagrali w Finale Województwa Pomorskiego największego turnieju piłkarskiego w Europie, jaki są rozgrywki "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Do finału w drodze eliminacji gminnych i powiatowych awansowało 19 drużyn, które zostały podzielone na pięć grup. Nasi zawodnicy rozpoczęli rywalizację w grupie B, gdzie pokonali kolejno PSP 1 Starogard Gdański 9:3, SP Tuchomie 4:1 i SP Cewice 4:0 uzyskując awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału turnieju. W fazie pucharowej rozgrywek piłkarze UKS Orlik Stężyca wygrali z SP 5 Malbork, a w meczu i awans do finału po dramatycznym boju, w którym na początku spotkania przegrywali z UKS Sparta Sycewice 2:0, a mimo to zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. W drugiej części meczu zdominowali swojego przeciwnika ostatecznie wygrywając 6:2. W finale z UKS Jedynka Reda piłkarze ze Stężycy w świetnym stylu zwyciężyli 5:0. Królem strzelców finału wojewódzkiego Tymbark Cup został piłkarz UKS Orlik Stężyca, Aleksander Reclaw. W nagrodę zawodnicy otrzymali okazały puchar, złote medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Piłkarze UKS Orlik Stężyca uzyskali awans do Wielkiego Finału XVII edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który zostanie rozegrany w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2017 roku w Warszawie. Mecz o 1 miejsce finału ogólnopolskiego Tymbark Cup zostanie połączony z Finałem Pucharu Polski organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej, w krórym 2 maja zagra Arka Gdynia i Lech Poznań. Uczestnicy Wielkiego Finału "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" zobaczą mecz Finału Pucharu Polski na żywo z trybun Stadionu PGE Narodowego