Wiadomości

Kolejny międzynarodowy sukces Wieżycy 2011 Stężycy
Czwartek, 22 czerwca 2017

Siatkarki Więżycy nie zwalniają tempa, stając na podium jednego z największych w Europie turniejów młodzieżowej siatkówki. Przez trzy dni w Starogardzie Gdańskim rywalizowało 18 zespołów z 13 państw Europy: Rosji, Niemiec, Austrii, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Słowenii, Szwecji i Polski. XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt ściąga do Starogardu zespoły z tzw. „górnej półki”, reprezentacje krajów, mistrzów i wicemistrzów swoich krajów, oraz szkoły mistrzostwa sportowego. Jak co roku poziom zawodów wyrównany i bardzo wysoki. Stężyczanki w tym doborowym gronie znowu potwierdziły, że nie przypadkowo są jedną z najlepszych drużyn w Polsce. Do finału Wieżyca awansowała z kompletem zwycięstw kolejno pokonując Estonię (Talin), Niemcy (Bremen), Słowację (Nove Mesto), Austrię (Wiedeń), Szwecję i w półfinale młodzieżową reprezentację Finlandii. Kolejnym finalistą został zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Rosji w półfinale pokonując zespół z Ukrainy. Finał był ozdobą całego turnieju, po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu niestety siatkarki ze Stężycy uległy Rosjankom 2:1 (22:25; 25:23;13:15).
Najlepszą rozgrywającą wybrano Agatę Piankowską, a najlepszą w drużynie została Karolina Domaschke. W turnieju nie grała Paulina Reiter, która aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Zakopanym.
W tym sezonie przegrywamy piąty finał w ważnych zawodach, jakieś fatum nad nami wisi, w tae-brecku prowadziliśmy 7:1 aby przegrać 13:15, mimo wszystko to super wynik w takim turnieju, kolejny zespół z Polski Czarni Słupsk zajął 14 miejsce. Niedosytem jest to, że na turnieju w Łebie wygraliśmy z tym zespołem. Były to nasze ostanie zawody w tym sezonie który możemy zaliczyć jako bardzo udany i życzylibyśmy sobie podobnych lub lepszych występów w nadchodzącym - komentuje trener Maciej Stefanowski