Uczniowie z Szymbarka na podium w powiatowym turnieju BRD

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego celem  jest podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, rozwiązując test wiadomości. Swoje umiejętności jazdy na rowerze zaprezentowali na Miasteczku Ruchu Drogowego, przejeżdżając wyznaczoną trasę oraz pokonując sześcioelementowy tor przeszkód. Wykonywali również  zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą gminę reprezentowali uczniowie ze szkoły w Szymbarku, którzy w dwóch kategoriach wiekowych zajęli III miejsce. Gratulujemy grupie młodszej: Barbarze Grzędzickiej, Amelii Szulist, Wojciechowi Kapiszce i Fabianowi Pobłockiemu oraz uczniom klas III gimnazjum: Erykowi Blokowi, Pawłowi Pek i Tomaszowi Treder!

( K.Pek)