wróć

Biegi przełajowe - Klukowa Huta

Biegaczki z Klukowej Huty najlepsze w powiecie kartuskim i piąte w finale województwa.

Dziewczęta z Zespołu Kształcenia i Wychowanie w Klukowej Hucie trenujące biegi, odniosły w ostatnich dniach duże sukcesy sportowe w drużynowych biegach przełajowych.

Rozpoczęły od zwycięstwa w eliminacjach gminnych szkół Gminy Stężyca i awansowały do finału powiatowego.  W finale powiatowym 27 marca w Miechucinie, ponownie okazały się najlepsze, wygrywając z drużynami reprezentującymi inne gminy powiatu kartuskiego. Zwycięstwo dało im awans do finału wojewódzkiego rozgrywanego w Człuchowie dnia 5 kwietnia 2019 r. W zawodach wojewódzkich także zajęły bardzo dobre 5 miejsce na 16 drużyn startujących w zawodach. Rywalizowały z zawodniczkami reprezentującymi wielkie szkoły z całego województwa, dlatego osiągnięty wynik bardzo nas cieszy. Do miejsca na podium zabrakło nam tylko 20 punktów.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta indywidulanie. Oliwia Chmurzyńska w swojej grupie wiekowej zajęła 4 miejsce i będzie reprezentować województwo pomorskie w finale ogólnopolskim w Sochaczewie 26 kwietnia 2019 r. Na liście rezerwowej swojego rocznika znalazła się Anna Trela. Jest szansa, że także Ania pojedzie na zawody ogólnopolskie.

Skład drużyny:

  1. Malwina Walter
  2. Paulina Stencel.
  3. Paulina Trela.
  4. Anna Trela.
  5. Oliwia Chmurzyńska.
  6. Marcelina Dułak.
Tagi

GALERIA