Reprezentant Gminy Stężyca na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym

W dniach 23-24 marca 2019 roku w miejscowości Zalesie na Podlasiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego.

W zawodach tych wystąpił reprezentujący Klub Radunia Stężyca Patryk Borzestowski. Nie były to jego pierwsze zawody, ale pierwsze o tak dużym prestiżu. Kilkuset zawodników i zawodniczek z Polski i nie tylko. Wielu zawodników z tytułami mistrzów Polski Europy i Świata. Dwa dni zmagań zawodników od lat 14 do 70. Trójbój Siłowy  to najpopularniejsza siłowa dyscyplina sportu na świecie. Patryk Borzestowski zdobywa na tych zawodach brązowy medal w  silnie obsadzonej kategorii do 110 kg juniorów do lat 23. Przegrywając z rekordzistą świata Konradem Blewązka. Patryk konsultuje się z tak znanymi zawodnikami jak utytułowany i nadal startujący Pan Jan Łuka i Pan Marian Knuth - mistrz świata z Wielkiego Klincza, z którym Patryk zamierza prowadzić wspólne treningi. Pan Marian i Pan Jan widzą przed Patrykiem mnóstwo sukcesów. Patryk to połączenie wielkiego talentu, pracowitości, uporu no i dużej wiedzy o sportach siłowych. Jest jedynym na świecie niewidomym zawodnikiem  Trójboju na światowym poziomie. Patryk chciałby żeby w Stężycy więcej osób uprawiało ten popularny sport. Ma już na oku jednego ćwiczącego, który ma bardzo dobre wyniki w przysiadzie i martwym ciągu. Zobaczymy co z tego wyjdzie..!

Tekst Grzegorz Treder