wróć

"Seniorzy w akcji"

Seniorzy w wieku 60+ mający chęć działania międzypokoleniowego mogą otrzymać dotację na wspólną  realizację pomysłów z osobami w wieku  18-35 lat, gdyż ruszyła kolejna edycja konkursu " Seniorzy w akcji".

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności organizują ogólnopolski konkurs na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe. Konkurs skierowany jest do osób 60+ lub do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem. Co ważne - pomysł ten mogą przy tym realizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu.

         Ze środków konkursu zostanie przyznanych 18-22 dotacji. Uczestnicy mogą zdobyć dotację w wysokości od 8 do 15 tysięcy złotych na różne oddolne inicjatywy (np. plener malarski, warsztaty kulinarne, nauka młodszego pokolenia szydełkowania czy haftowania, wspólna realizacja innych pasji). 

         Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie formularza listu intencyjnego na stronie internetowej Seniorzy w Akcji do 18 marca 2019 roku. Organizatorzy wsparli już ponad 350 projektów w całej Polsce.

 

regulamin konkurs i formularz do pobrania na stronie:

http://seniorzywakcji.pl/rusza-rekrutacja-do-xi-edycji-programu-seniorzy-w-akcji/

Tagi