wróć

„NESTOR - standard wsparcia osób starszych w Powiecie Kartuskim”

Gmina Stężyca jest jednym z partnerów w projekcie stworzonym dla seniorów : „ NESTOR - standard wsparcia osób starszych w Powiecie Kartuskim”. Nasi starsi mieszkańcy mogą więc korzystać z dwóch założonych w projekcie zadań dedykowanych dla seniorów, którzy są mieszkańcami Gminy Stężyca.

Jednym z działań w projekcie jest teleopieka. Senior, po złożeniu wniosku może zostać wyposażony w telefon stacjonarny lub komórkowy i bransoletkę lub wisiorek ( do wyboru) z bezprzewodowym przyciskiem SOS, który podłączony będzie do systemu całodobowego monitorowania bezpieczeństwa. Przycisk SOS można nacisnąć np. w chwili zasłabnięcia, poczucia zagrożenia, złego samopoczucia, nastąpi wtedy połączenie z operatorem teleopieki, który oceni zagrożeie i podejmie dalsze działania.

Teleopieka pozwala osobom starszym na jak najdłuższe samodzielne życie we własnym domu, ze wsparciem zewnętrznym w razie potrzeby, przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2020 r.

Osoby starsze, które chcą jeszcze wziąć udział w projekcie mogą składać formularze zgłoszeniowe w tutejszym Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lub kontaktować się telefonicznie z pracownikami tut. GOPS pod nr (58) 882-89-41,53,54,56 lub 57. Szczegółowe informacje o teleopiece można też uzyskać pod nr tel.(58)380-08-02.

Tagi

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

  1. Plakat (rozmiar pliku: 1589.08 KB)