wróć

Wieżyca Stężyca wygrała maraton w Łebie. Teraz zagra w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Wieżyca 2011 zwyciężyła w XXI Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie. Stężyczanki nie dały szans rywalkom wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. To dobry prognostyk przed ćwierćfinałem mistrzostw Polski, który rozpoczyna się w czwartek.

Siedem meczów i wszystkie wygrane po 2:0 - z takim bilansem podopieczne Macieja Stefanowskiego zakończyły znany turniej siatkówki w kategorii kadetek organizowany w Łebie. W pokonanym polu pozostawiły zespoły z kraju i zagranicy, w finale pokonały 2:0 (25:23, 25:11) Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Kaliningradzie.

Nagrody indywidualne zdobyły: Anna Myhal - MVP turnieju oraz Julia Kneba - najlepsza w zespole. Oprócz nich zagrały: Sara Formela, Klaudia Bronk, Agata Stanisławska, Agata Piankowska, Magdalena Majewska, Dominika Górak, Eliza Ropela, Dorota Duszyńska, Kinga Korda i Magda Myszk. 

Turniej w Łebie był ostatnim sprawdzianem przed ćwierćfinałem Mistrzostw Polski Kadetek w Siatkówce, na które zespół ze Stężycy wyjeżdża już w tę środę. Od 7 do 10 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim mistrzynie Pomorza powalczą o awans do półfinału mistrzostw Polski.  W grupie zmierzą się z ekipami KS AZS-AWF SMS Junior Wrocław i UKS SMS Szóstka Mielec (w drugiej grupie zagrają SMS KZSO Ostrowiec Świętokrzyski, BKS Stal Bielsko-Biała i MKS Kraśnik).

źródło: http://www.sportnakaszubach.pl

Tagi