wróć

PROGRAM DZIAŁAŃ NA RZECZ OSÓB STARSZYCH W GMINIE STĘŻYCA NA LATA 2019-2023

W dniu 26 lutego 2019 r. przyjęto do realizacji "Program działań na rzecz osób starszych w Gminie Stężyca na lata 2019-2023", w drodze Uchwały Rady Gminy.

         Program ten ma na celu poprawę jakości życia osób starszych, wzmocnienie ich aktywności społecznej oraz bezpieczeństwa. Pomóc mają w tym działania określone w Programie i rozłożone na kolejne lata, a przygotowane z myślą o najstarszych mieszkańcach Gminy Stężyca, którzy mają 65 lat i więcej. 

Dzięki Programowi nasi seniorzy  skorzystają między innymi z projektów dopłaty do lekarstw, spotkań w Klubie, zaplanowanych bezpłatnych programów profilaktycznych, ruchowych, spotkań świątecznych, projektów na rzecz bezpieczeństwa i samodzielności w domu takich jak: teleopieka, "Stężycka Karta bezpieczeństwa". Planuje się też z końcem 2019 roku wprowadzić  Kartę Seniora w Gminie Stężyca dzięki której starsze osoby będą mogły korzystać ze zniżek, ulg i uprawnień oferowanych przez podmioty, które przystąpią do programu. Wójt Gminy Stężyca powoła także Pełnomocnika do spraw Seniorów, który będzie koordynował działania z Programu. Na stronie internetowej Gminy Stężyca będzie także udostępniona specjalna zakładka – SENIOR -  w której zamieszczać będziemy wszystkie informacje i komunikaty dla seniorów.

         Szczegółowych informacji na temat programu na rzecz osób starszych udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stężycy, pod numerami telefonów 58 882-89-41, 53, 54 i 56.

         A już niedługo, w Gminie Stężyca, do seniorów z rocznika 1954 i starszych  zawita przedstawiciel naszej Gminy z życzeniami świątecznymi – Wielkanocnymi i koszyczkiem.

Tagi