wróć

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców poświęcone kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień

Szanowni Państwo, bezpłatne szkolenie dla pracodawców poświęcone kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich organizuje 6 marca 2019 r. Inspektorat ZUS w Kartuzach.

W trakcie szkolenia omówimy zagadnienia dotyczące roli pracodawcy w kontroli zwolnień lekarskich w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy.

Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Pracodawcy powinni być zainteresowani przeprowadzeniem kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy z powodu choroby lub konieczności sprawowania przez ubezpieczonego opieki nad członkiem rodziny. Nieuzasadniona nieobecność spowodowana chorobą, nawet jeśli finansowana jest ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych może wpływać na organizację pracy czy wyniki. 

Pracodawca może kontrolować, czy jego pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie lekarskie, sprawdzając czy  nie pracuje on w tym czasie zarobkowo albo nie  wykorzystuje zwolnienia niezgodnie z jego celem. W czasie zwolnienia  pracownik powinien bowiem postępować w tak, by jak najszybciej  odzyskać sprawność i wrócić do pracy.

Szkolenie rozpocznie się o 11.00 i potrwa około 2 godzin.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: waldemar.lukowicz@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 58 685-27-51.

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński

 

Tagi