Przejdź do stopki

Kadetki Wieżycy 2011 Stężyca mistrzyniami Pomorza. Z kompletem zwycięstw wygrały finał we własnej hali

Treść

Były zdecydowanymi faworytkami i tym razem poradziły sobie z presją - siatkarki Wieżycy 2011 Stężyca zostały mistrzyniami wojewódzkiej ligi kadetek.

Podopieczne Macieja Stefanowskiego odebrały we własnej hali, w której od piątku rozgrywany był finałowy turniej z udziałem czterech najlepszych spośród 18 zespołów grających w lidze kadetek. W dwóch pierwszych dniach stężyczanki pokonały po 3:0 zespoły ze Starogardu Gdańskiego i Gdańska. W niedzielę, także w trzech setach ale po zaciętym i emocjonującym boju, wygrały z Gdyńską Akademią Siatkówki.

Przypieczętowały w ten sposób zdobycie mistrzostwa Pomorza w imponującym stylu - przez cały sezon wygrały wszystkie 13 meczów i straciły tylko jednego seta.

Drużyna z Kaszub, podobnie jak pozostałe uczestniczki finału, zakwalifikowała się w ten sposób do ogólnopolskiego szczebla rozgrywek i powalczy o finał mistrzostw Polski.

Komplet wyników finału

GKS Wieżyca 2011 Stężyca - KaEmKa Starogard Gd.    3:0 (25:20, 25:15, 25:19)
Gedania I Gdańsk - Gdyńska Akademia Siatkówki    3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:15)
KaEmKa Starogard Gd. - Gdyńska Akademia Siatkówki    3:2 (22:25, 25:21, 25:23, 17:25, 15:9)
GKS Wieżyca 2011 Stężyca - Gedania I Gdańsk    3:0 (25:18, 25:18, 25:16)
Gedania I Gdańsk - KaEmKa Starogard Gd.    1:3 (16:25, 25:15, 24:26, 15:25)
Gdyńska Akademia Siatkówki - GKS Wieżyca 2011 Stężyca    0:3 (25:27, 19:25, 25:27)