wróć

NESTOR – standard wsparcia osób starszych w Powiecie Kartuskim

Starsi mieszkańcy Gminy Stężyca, jednego z partnerów projektu Projekt „ NESTOR - standard wsparcia osób starszych w Powiecie Kartuskim”, mogą korzystać już z dwóch założonych w projekcie zadań dedykowanych dla seniorów. Jednym z działań w projekcie jest teleopieka dla starszych mieszkańców Gminy Stężyca. Kilkadziesiąt seniorów z naszej Gminy odwiedził już Lokalny Opiekun Teleopieki w celu podłączenia do systemu całodobowego monitorowania bezpieczeństwa  i reagowania na zagrożenia poprzez urządzenia mobilne z   bransoletkami lub wisiorkami wyposażonymi w przycisk przywoławczy wysyłający sygnał SOS, który można nacisnąć w chwili zagrożenia.

 Teleopieka pozwala osobom starszym na jak najdłuższe samodzielne życie we własnym domu, ze świadomością wsparcia w razie potrzeby osób z zewnątrz, przez całą dobę, przez 7dni w tygodniu  i 365 dni w roku.

Osoby starsze, które chcą jeszcze wziąć udział w projekcie mogą składać formularze zgłoszeniowe w tutejszym Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lub kontaktować się telefonicznie z pracownikami tut. GOPS pod nr (58) 882-89-41,53,54,56, lub 57. Szczegółowe informacje można też uzyskać pod nr tel.(58) 380 08 02.

Tagi