wróć

„Dni Ubezpieczonego”

Październik w ZUS upływa pod znakiem „Dni Ubezpieczonego”. Także w Inspektoracie w Kartuzach będzie można dowiedzieć się m. in.  dlaczego konto w ZUS jest niemniej ważne od bankowego oraz czym jest IoSKU i dlaczego warto się z nią zapoznać.

„Dni Ubezpieczonego” to cykliczna akcja informacyjna ZUS organizowana na terenie całego kraju. Skierowana jest do największej grupy klientów Zakładu, czyli wszystkich ubezpieczonych. Kartuski Inspektorat zaprasza chętnych na szkolenia, które odbędą się 25 i 30 października. W ich trakcie będzie można uzyskać szczegółowe wyjaśnienia  na temat Informacji o stanie konta ubezpieczonego (IoSKU).  Tak jak analizujemy informacje zawarte na swoim koncie w banku, sprawdzamy wpływy i wydatki, tak też powinniśmy wiedzieć co znajduje się na naszym koncie w ZUS. Dzięki temu dowiemy się np. czy pracodawca odprowadza za nas składki oraz jaką kwotę udało nam się do tej pory zgromadzić na subkoncie. ZUS każdego roku wysyła IoSKU, jednak są osoby, które nie otworzyły koperty uważając ją za nieistotną. Niektórzy zapoznali się z nią, jednak jej treść wydawała im się zbyt skomplikowana. Nasi eksperci wytłumaczą krok po kroku, jakie dane znajdują się w IoSKU oraz jak je interpretować. Goście dowiedzą się także dlaczego elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA) jest lepsze od „zielonego druczka” oraz jakie są prawa i obowiązki ubezpieczonego.

Szkolenia rozpoczną się o 9.00.

Po szkoleniu wszystkim chętnym założymy profil na Platformie Usług Elektronicznych PUE. Dzięki niemu samodzielnie można korzystać z kalkulatora emerytalnego oraz na bieżąco mieć dostęp do wszystkich informacji o środkach zgromadzonych na koncie, czy umawiać wizytę w ZUS bez potrzeby oczekiwania.  Aby założyć konto na PUE wystarczy podać imię, nazwisko, nr PESEL, nr telefonu i adres e-mail. Potrzebny też będzie dowód osobisty.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy telefonicznie pod numerem 58 685-27-51.

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński

Tagi