Gminie Stężyca przyznano dofinansowanie na realizację działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Gminie Stężyca przyznano dofinansowanie na realizację zadania obejmującego przygotowanie  i przeprowadzenie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu wspierania przedsięwzięć w  zakresie edukacji patriotycznej i  obywatelskiej dzieci i młodzieży, realizowanych w  2018 r. w ramach programu wieloletniego „Niepodległa” (Dz. U. z 2018 r., poz. 910).

Celem projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość” jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach. Wśród takich wartości należy wymienić m.in.: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych.

W ramach powyższego projektu, wsparcie finansowe otrzyma Zespół Kształcenia  i Wychowania w Szymbarku w kwocie 10.000,00 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 12.500,00 zł. Różnicę stanowi wkład własny.

Wsparcie finansowe jest udzielone na organizację:

• wystaw pamiątek związanych z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości,  a zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów, wychowanków,

• wycieczki patriotycznej, związanej tematycznie z  wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej

oraz innych działań dodatkowych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W szczególności mowa jest tu m.in. o koncertach, inscenizacjach, rekonstrukcjach historycznych, spotkaniach ze świadkami historii, grach terenowych lub imprezach sportowych.