Dożynki Gminne w Klukowej Hucie

W niedzielę 19 sierpnia 2018 roku rolnicy z Gminy Stężyca podziękowali za tegoroczne zbiory podczas mszy świętej dziękczynnej w kościele parafialnym w Klukowej Hucie. Po jej zakończeniu wszyscy zebrani udali się barwnym korowodem na boisko sportowe, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości dożynkowe i wspólne dzielenie chlebem dożynkowym. Wójt Gminy Stężyca po przywitaniu gości, wręczył nagrody w konkursie „Piękna Wieś Pomorska”.  Niedzielne popołudnie uświetnione było licznymi występami: Gminnej Orkiestry Dętej, Formacji Tanecznej „Jowita Dance Stężyca”, Stowarzyszenia „Kaszubianki” i KGW Klukowa Huta. Odbył się również Turniej Sołectw Gminy Stężyca, w którym drużyny sołeckie zmagały się w dwóch konkurencjach sprawnościowych oraz przedstawieniu wokalno-teatralnym. Rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”, w którym wygrała korona żniwna Sołectwa Pierszczewo. Wieczorem wystąpiły zespoły: cover recital Anna i Romuald Spychalscy oraz gwiazda wieczoru – zespół Jesika.

Nagrodzeni podczas tegorocznych Dożynek Gminnych:

Turniej Sołectw Gminy Stężyca
I miejsce - Sołectwo Sikorzyno
II miejsce - Sołectwo Żuromino
III miejsce - Sołectwo Pierszczewo
IV miejsce – Sołectwo Stężycka Huta
V miejsce – Sołectwo Czaple
VI miejsce – Sołectwo Stężyca
VII miejsce – Sołectwo Borucino
VIII miejsce – Sołectwo Kamienica Szlachecka
IX miejsce – Sołectwo Łosienice
X miejsce – Sołectwo Łączyno