Budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych oraz asfaltowania dróg gminnych

Gmina Stężyca  jest w trakcie budowy nowych odcinków infrastruktury dla ruchu pieszego i rowerowego, które przyczynią się do poprawy atrakcyjności turystycznej Gminy. Wybudowane zostaną przy współfinansowaniu z Unii Europejskiej na trzech trasach: Stężyca-Chróstowo-Żuromino-Borucino, odcinek na trasie z Borucina do Wygody Łączyńskiej oraz od Borucina do Kamienicy Szlacheckiej. Łącznie na budowanych trzech fragmentach powstanie 11 km ścieżek.

Dodatkowo Gmina Stężyca jest w trakcie realizacji kontraktu drogowego w ramach którego planuje się wykonanie dróg o nawierzchni bitumicznej. Zakres umowy obejmuje wykonanie nawierzchni w miejscowościach: Zgorzałe ul. Zamkowa, Kamienica Szlachecka ul. Leśna i ul. Rolnicza oraz w kierunku Bolwerku, Gołubie ul. Słoneczna i ul. Jałowcowa, droga w Danachowie, a także w Żurominie i Malborku.   Ponadto w trakcie realizacji jest kontrakt kanalizacyjny obejmujący budowę dróg na terenie sołectw Szymbark, Potuły, Stężyca, Kamienica Szlachecka i Borucino.