wróć

Pierwsze spotkanie klubu aktywności Nestor, w ramach projektu partnerskiego " NESTOR – standard wsparcia osób starszych w Powiecie Kartuskim"

„NESTOR – standard wsparcia osób starszych w Powiecie Kartuskim”

W dniu 02.07.2018 r. odbyło się w Stężycy pierwsze spotkanie klubu aktywności Nestor, w ramach projektu partnerskiego " NESTOR – standard wsparcia osób starszych w Powiecie Kartuskim", którego jednym z partnerów jest Gmina Stężyca, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Starostwa Powiatu Kartuskiego – Anna Kulesza-Karassek, Gminy Stężyca – Alicja Sadowska, Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego – Sulisława Borowska i Anita Brzoskowska oraz najważniejsze osoby – lokalni seniorzy.

W ramach projektu zorganizowano dla starszych mieszkańców naszej gminy Klub, który służyć ma zachowaniu ich aktywności w życiu społecznym, dobrej kondycji oraz spędzaniu czasu w środowisku rówieśniczym. Nowo powstały Klub będzie spotykał się regularnie, kilka razy w miesiącu, a zajęcia w Klubie prowadzone będą metodą uniwersytetu ludowego o różnej tematyce: rękodzieło artystyczne i ludowe ( np. malowanie na porcelanie, florystyka, tworzenie biżuterii), teatr i muzyka ( zajęcia teatralne, śpiew, wyjazdy do teatru), edukacja cyfrowa ( komputer, smartfon, portale społecznościowe, bankowość internetowa) oraz zdrowie i wypoczynek ( aktywność fizyczna i ćwiczenia dla seniorów, spotkania z lekarzem, dietetykiem, gry umysłowe, wyjazdy na basen, kręgle). Spotkania i warsztaty w klubie NESTOR prowadzić będzie Kaszubski Uniwersytet Ludowy – partner projektu. Mamy nadzieję, że Klub NESTOR będzie miejscem, gdzie seniorzy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, realizować pasje i spędzać przy tym miło czas.

Kolejne spotkanie Klubu NESTOR już 19.07.2018 r. w czwartek, w sali nad Biblioteką Publiczną w Stężycy.

Tagi

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

  1. 3.jpg (rozmiar pliku: 1573.32 KB)

GALERIA