Radunia Stężyca wygrała Międzynarodowy Turniej Baltic Football Cup 2018

W dniach 2 i 3 czerwca na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku został rozegrany Międzynarodowy Turniej Baltic Football Cup 2018 dla roczników 2007, 2008 i 2009. Znakomicie spisali się w tych rozgrywkach piłkarze Raduni Stężyca z rocznika 2007. Pierwszy dzień turnieju przeznaczony był na rozgrywki grupowe.

Zawodnicy Raduni z rocznika 2007 rywalizowali w grupie D, gdzie najpierw pokonali Pomorzanina Trójmiasto 6:0, następnie pokonali Jedynkę Reda 3:0, ulegli Śląskowi Wrocław 1:0. W dalszej kolejności wygrali z Olimpią Osowa 2:0, z pikami Gdańsk 4:0 i meczu o wyjście z grupy do ćwierćfinału pokonali Dynamo Kijów 1:0.

Piłkarze z rocznika 2008 również rywalizowali w grupie D, gdzie zwyciężyli z Tucholanką Tuchola 5:1, pokonali szwedzką FK Karlskrona 2:0, wygrali z MOSP Białystok 2:1, zremisowali z Balticą Kaliningrad 1:1 zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie i uzyskując awans do ćwierćfinału.

Zawodnicy z rocznika 2009 wygrali z Jedynką Reda i Jaguarem Gdańsk oraz ulegli ŁKS Łomża, Baltice Kaliningrad i Arce Gdynia.

Drugi dzień rozgrywek to faza pucharowa. Piłkarze Raduni z rocznika 2007 w ćwierćfinale zremisowali z Cracovią Kraków 1:1 i o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Próbę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy ze Stężycy zwyciężając 2:1. W półfinale piłkarze Raduni wygrali ze Stomilem Olsztyn 1:0, a w wielkim finale ograli MOSP Białystok 3:0 zajmując I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Baltic Football Cup 2018. Najlepszym zawodnikiem  rocznika 2007 został wybrany piłkarz Raduni Stężyca Tomasz Birr.

Rocznik 2008 w ćwierćfinale rozgrywek przegrał z Kotwicą Kołobrzeg i zajął ostatecznie 8 miejsce, a drużyna rocznika 2009 uplasowała się na 13 miejscu w ostatecznej klasyfikacji.

Radunia Stężyca roczniki 2007: Kacper Mach, Tomasz Birr, Aleks Hinz, Jakub Richert, Konrad Dułak, Adam Stencel, Aleksander Reclaw, Szymon Recław, Wiktor Etmański, Tomasz Hinc, Lucjan Wunsz, Kacper Gabryel i Nikodem Hinc.

Radunia Stężyca rocznik 2008: Aleksander Meier, Hubert Skorowski, Nikodem Orlikowski, Igor Kukliński, Oliwier Diks, Wiktor Naczk, Kacper Kobiela, Szymon Mejer i Jakub Dułak.

Radunia Stężyca rocznik 2009: Piotr Felskowski, Paweł Felskowski, Maksymilian Meier, Sebastian Reiter, Krystian Regliński, Alan Zblewski, Julian Wica, Filip Gabryel, Filip Górski, Filip Synak, Szymon Wica i Maciej Zaborowski.