Asfaltowanie dróg w Gminie Stężyca

Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie Gminy Stężyca to zadanie, które samorząd realizuje sukcesywnie. Każdego roku blisko kilkanaście kilometrów dróg zostaje wyasfaltowanych. Można powiedzieć, iż praktycznie większość dróg gminnych jest utwardzone. Dodatkowo, gmina oprócz poprawy bezpieczeństwa, stawia również na podniesienie standardów technicznych dróg gminnych.

Wraz z rozpoczęciem wiosny na drogi gminne wyjechał już sprzęt budowlany, który utwardza drogi w ramach projektu pod nazwą Remont dróg gminnych jako poprawa infrastruktury Gminy Stężyca w powiązaniu z układem komunikacyjnym dróg wojewódzkich nr 228 i 214 oraz dróg powiatowych”. W ramach tego zadania zostało odremontowane prawie 20 km gminnych dróg. Firmy, które wygrały przetarg na powyższe zadanie to: Firma Budowlano Drogowa MTM SA z Gdyni oraz  Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe DROMOS sp. z o.o.

Drogi, które zostały utwardzone w ramach projektu:

- droga relacji Stężyca – Borucino,

- droga relacji Kamienica Szlachecka - Wygoda Łączyńska,