Walne Zebrania Sprawozdawcze w Jednostkach OSP

W ubiegłym 2017 roku odnotowaliśmy 123 wyjazdy do różnych zdarzeń (pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia). Warto dodać, że jest to najwyższy wynik w naszej jednostce.

Na zebraniu oprócz druhów z naszej jednostki obecni byli także Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach mł.bryg. Romuald Pituła.

Podczas zebrania odczytane zostały sprawozdania z ubiegłego roku oraz plan działań i inwestycji na przyszły rok.

W jednostkach OSP Gminy Stężyca dobiegły końca Walne Zebrania Sprawozdawcze. Podczas zebrań dokonano całorocznego podsumowania osiągnieć jednostek oraz liczby podjętych działań ratowniczych.
W jednostkach w Stężycy, Kamienicy Szlacheckiej oraz Szymbarku dokonano również odznaczeń druhów za zasługi w tym też Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jednostki naszej Gminy w ubiegłym roku brały udział łącznie w 229 działaniach: 31 pożarów, 193 miejscowych zagrożeń oraz 5 fałszywych alarmów.

Odbyło się także odznaczenie druhów oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.