Gmina Stężyca z Nagrodą Przyjaznego Brzegu w kategorii Porty i przystanie

W dniu 10 marca 2018 roku podczas XXX Targów Sportów Wodnych „Wiatr i Woda”, które odbyły się w Warszawie, Gmina Stężyca została uhonorowana nagrodą Przyjazny Brzeg w kategorii Porty i Przystanie. Konkurs ten organizowany jest przez Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.  Skład komisji konkursowej  przyznał nagrodę dla Gminy Stężyca za budowę imponującej mariny i promenady nad Jeziorem Raduńskim Górnym. Motywując swą decyzję, Przewodniczący Jury mówił: ”Mariny, przystanie i obiekty turystyczne powstające w ostatnich latach zmieniają obraz turystyki. Ich standard, funkcjonalność i wkomponowanie w otoczenie mogłoby śmiało konkurować z podobnymi obiektami za granicą, często już je przewyższając. To staraniem władz lokalnych powiększa się ofertę dla turystyki. To włodarze miast i gmin odmieniają oblicze swych regionów, ku pożytkowi społeczności lokalnej i turystów”.  Po nagrodzie Marszałka Województwa Pomorskiego za „Najlepszą Przestrzeń Publiczną 2015”, wyróżnienie to jest już kolejna nagrodą dla tej inwestycji.