XVI Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szymbarku

XVI  Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szymbarku

Dnia 10 grudnia br. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku odbył się  XVI  Kiermasz Bożonarodzeniowy. Tradycyjnie uczestnicy niedzielnego spotkania przedświątecznego wzięli  udział w loterii fantowej przygotowanej przez Radę Rodziców, zaopatrzyli się w  oryginalne ozdoby oraz upominki, częstowali się pysznościami w kawiarence oraz obejrzeli niezwykłe występy małych i wielkich gwiazd. Skosztowali także tortu w kształcie wieży widokowej ufundowanego przez cukiernię „Alicja” w Kiełpinie.

Wśród artystów wieczoru na szczególne słowa uznania zasłużyli uczniowie naszej szkoły. Członków chóru szkolnego „Cudaki” kolejny raz do występu przygotował p. Grzegorz Brylowski. Poznaliśmy talenty podopiecznych p. Małgorzaty Grön oraz Mirosławy Hewelt, które podczas zajęć umuzykalniających przygotowały uczniów: Natalię Brzozowską, Patrycję i Jędrzeja Klinkosz, Barbarę Grzędzicką, Weronikę Bertling, Weronikę Lewandowską, Mariannę Wincek, Karolinę Kupc, Zosię Turzyńską, Martę Mazurkiewicz oraz Judytę Hewelt. Natomiast absolwent naszej  szkoły, Grzegorz Treder, zaprezentował tajniki sztuki beatboxu.  Zainteresowani mogli   również obejrzeć  w sali lekcyjnej efekty pracy uczniów klasy 3a gimnazjum w ramach  projektu promującego czytelnictwo wśród młodzieży pod hasłem „ A ty, po której jesteś stronie?”.

Kolejną  atrakcją wieczoru  był występ  Moniki Kitel – wokalistki, kompozytorki, uczestniczki programu „The Voice of Poland”. Mieliśmy okazję posłuchać utworów nowych i autorskich oraz kilku bardziej znanych przebojów.

Nie tylko śpiew uświetnił ten wyjątkowy dzień. Wyrazy podziwu należą się bowiem naszemu szkolnemu Kaszubskiemu Zespołowi Pieśni i Tańca Marzebionczi, który od wielu lat prowadzi z pasją i zaangażowaniem p. Alicja Zdrojewska. Pierwszy występ przed publicznością mają za sobą dzieci z najmłodszej grupy, które taniec kaszubski ćwiczą od niedawna. Pojawiła się również na scenie  starsza grupa uczniów, która kolejny raz nie zawiodła widowni, przedstawiając wielki kunszt i talent.

Taniec zagościł nie tylko w kaszubskiej odsłonie. Swoimi  umiejętnościami  wykazały się  dzieci biorące udział w zajęciach Centrum Tańca Szczepan, a także Patrycja Borkowska – instruktorka tańca, tancerka zawodowa oraz pedagog w Bytowskim Centrum Kultury. Podczas jej występu podziwialiśmy widowiskowe elementy tańca jazzowego.

Ostatnim aktem części artystycznej kiermaszu był występ kapeli kaszubskiej „Zgriwańce”, która umiliła publiczności czas wspólną zabawą i śpiewem. Ten uroczysty dzień zamknął imponujący pokaz sztucznych ogni ufundowany przez państwa Annę i Przemysława Jakusz.

PODZIĘKOWANIE

Dyrekcja Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku oraz  Lokalna Organizacja "Szczyt Wieżyca" serdecznie dziękują sponsorom, których ofiarność umożliwiła organizację Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Gmina Stężyca

Bank Spółdzielczy  w Kościerzynie

PHU Jareks w Kościerzynie

Agawa- Hurtownia Artykułów Spożywczych w Kartuzach

Organizatorzy wyrażają również wdzięczność rodzicom, uczniom, a także wszystkim pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia.

( Tekst: D. Bronk, K. Pek)