Sukcesy sportowe gimnazjalistek z Szymbarka

Uczennice Publicznego Gimnazjum  w Szymbarku zakwalifikowały się  do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w   unihokeju i zajęły  5. miejsce. W finale  oprócz naszych dziewcząt znalazły się unihokeistki  z Gdyni, Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna i Miastka. Wcześniej  gimnazjalistki z Szymbarka  zostały  mistrzyniami  powiatu kartuskiego, pokonując drużyny z Goręczyna, Gowidlina i Leźna, a następnie zwyciężyły  w półfinale wojewódzkim w Wejherowie. Okazały się lepsze od reprezentantek powiatów: puckiego, wejherowskiego i lęborskiego.

Drużyna grała w składzie: Oliwia Bida, Magdalena Zaborowska, Natalia Zaborowska, Agnieszka Kupper, Paulina Schwichtenberg, Daria Jabłonowska, Karolina Treder, Kinga Treder, Julia Reglińska, Wiktoria Machola i Martyna Hiller. Gratulacje dla dziewcząt oraz ich nauczyciela wychowania fizycznego- pani Ewy Miąskowskiej.

( tekst: K. Pek)