Otwarcie węzła integracyjnego w Gołubiu wraz z trasami dojazdowymi

26 października 2017 r. nastąpiło uroczyste otwarcie węzła integracyjnego w Gołubiu wraz z trasami dojazdowymi. Gmina Stężyca jako pierwsza w województwie pomorskim zaprojektowała i ukończyła budowę węzła integracyjnego. W ramach inwestycji wybudowano około 17 km ścieżek wzdłuż dróg na odcinkach Stężyca – Gołubie, Gołubie – Szymbark – Wieżyca, Gołubie – Zgorzałe i Zgorzałe Stężyca. Powstało też miejsce mające służyć pasażerom, a więc parking samochodowy i wiata dla rowerów, wiata przystankowa PKS oraz toalety, a także kładka stanowiąca punkt widokowy. Budowała węzła integracyjnego w Gołubiu wraz z odszkodowaniami za wykup gruntów pochłonęła około 7,5 miliona złotych, z czego 3,6 mln zł pochodziło z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dodatkowo samorząd otrzymał 800 tys. zł wsparcia także od powiatu kartuskiego. Do zadania bardzo przyczyniły się także Lasy Państwowe.