wróć

VIII MARSZ Z FLAGAMI 2 MAJA 2017 r. POD PATRONATEM WÓJTA GMINY STĘŻYCA

Uczestnicy VIII „Marszu z Flagami” biało – czerwonymi, europejskimi, czarno – żółtymi i innymi spotykali się – o 9.00 w Stężycy przy pomniku założycieli TOW „Gryf Kaszubski”.

W Stężycy - po rejestracji, odbiorze pamiątkowych identyfikatorów i wysłuchaniu historii TOW „Gryf Pomorski” oraz informacji o Stężycy i okolicach, uczestnicy marszu autokarami udali się do Lipusza. W autokarach przewodnicy opowiadali o mijanych miejscowościach i ciekawostkach z nimi związanymi.

 W Lipuszu nastąpiło spotkanie z działaczami ZKP Lipusz, którzy umożliwili uczestnikom marszu  zwiedzanie bezpłatne Muzeum  Gospodarstwa Wiejskiego. Przewodnikiem była p. Justyna Mikołajczyk – prezes O/ZKP. Następnie wszyscy udali się pod obelisk upamiętniający mieszkanie Remusa w szkole u lipskiego nauczyciela.

Około 11.30 – uczestnicy wymaszerowali na trasę (około 9 km.), by spotkać się z leśniczym Leśnictwa Płociczno – p. Szymonem Wiśniewskim, który wędrując   ścieżką dydaktyczną leśnictwa Płociczno i  „Tuszkowska Matka”, opowiadał uczestnikom o ciekawostkach fauny i flory lasów lipuskich.

W różnych momentach marszu miało miejsce czytanie kolejnych fragmentów „Życia i przygód Remusa” A. Majkowskiego.

Po powrocie z wędrówki, przy ognisku, miało miejsce podsumowanie marszu, konkurs wiedzy o pokonanej trasie i zakończenie imprezy.

Dziękujemy Leśnictwu Płociczno za upominki, paniom z O/ZKP za pyszne ciasto, kawę i herbatę.

 

O przebiegu i atmosferze wyprawy świadczą pamiątkowe zdjęcia.

 

 

                                                                                       Organizatorzy:

                                                           O/ZKP Lipusz i SNJK „Remùsowi Drëszë”

Tagi

GALERIA