Przejdź do stopki

Młodziczki Wieżycy wygrały kolejny turniej I ligi, kadetki za tydzień zagrają w finale wojewódzkim

Treść

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w tym sezonie młodziczki Wieżycy 2011 Stężyca. Wygrały kolejny w tym sezonie turniej wojewódzkiej I ligi, w tym czwarty punktowany. W niedzielę przed własną publicznością stoczyły dwa ciężkie boje z Gedanią Gdańsk i MTS-em Kwidzyn, ale oba zakończyły zwycięstwami 2:0.

Do końca pierwszej fazy rozgrywek pozostały dwa turnieje, podopieczne Macieja Stefanowskiego prowadzą w rankingu z pięcioma punktami przewagi. Są zatem już praktycznie pewne miejsca w najlepszej trójce, a tym samym awansu do wojewódzkiego finału.

Do finałowych zawodów swojej ligi przygotowuje się już zespół stężyckich kadetek. Od 17 do 19 grudnia w Rumi powalczą o miejsce na podium, które jednocześnie byłoby przepustką do ćwierćfinały mistrzostw Polski. Każdego dnia rozegrają jedno spotkanie – w piątek z Gedanią, w sobotę z Rumią i w niedzielę z Malborkiem.

- Do finału zakwalifikowaliśmy się z trzeciego miejsca i z powtórzenia tej pozycji w finale, czyli zdobycia brązowych medali, bardzo byśmy się cieszyli. Wiemy jednak, że będzie o to trudno, bo pozostali finaliści mocno się zbroją, a my mamy jednak młodą, opartą częściowo na młodziczkach drużynę – zapowiada trener Stefanowski.

Najstarsze siatkarki Wieżycy, czyli juniorki, przegrały w styczniu mecz decydujący o wejściu do finału z APS Rumia 2:3 i pozostanie im gra o miejsce 4. Pierwszy turniej tej fazy odbędzie się prawdopodobnie pod koniec lutego.