Ferie zimowe w Gminie Stężyca

16 stycznia br. rozpoczęły się ferie zimowe dla województwa pomorskiego, które potrwają do 27 stycznia. Uczniowie z terenu gminy Stężyca mogli skorzystać z wypoczynku zimowego zorganizowanego przez szkoły, świetlice, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Dodatkowe zajęcia i wyjazdy organizowane przez Zespoły Kształcenia i Wychowania z terenu Gminy zostały wsparte przez Samorząd.

Z ciekawszych form zajęć, które odbyły się do tej pory to: warsztaty filmowe, teatralne, kulinarne, pokazy białej broni oraz liczne wyjazdy: do kina, Centrum Hewelianum, redakcji Radia Kaszebe, na nary, lodowisko, basen itp. Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia tematycznych kółek zainteresowań.

Odbywały się również obozy sportowe sekcji piłkarskiej, siatkówki i tancerzy. Każda z tych sekcji młodzieżowych miała możliwość doskonalenia swych umiejętności przed kolejnym sezonem oraz lepszego poznania swoich współczłonków. Obozy zorganizowane były w formie kolonii z noclegiem oraz wyżywienie.