IV Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych

10 stycznia w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbył się IV Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych. W tegorocznym konkursie brali udział uczniowie z 7 szkół, którzy prezentowali się w dwóch kategoriach- klas IV-VI oraz gimnazjum w zespołach lub indywidualnie. Zebranych powitała i konkurs otworzyła Dyrektor Zespołu, Lucyna Kerlin. Konkurs objął swoim patronatem Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski, który ufundował nagrody i poczęstunek.

Młodzi wykonawcy śpiewali w trzech językach: po angielsku, kaszubsku i niemiecku. Ich umiejętności językowe i muzykalność oceniała komisja w składzie: Iwona Flisikowska, Agata Piechowska, Gabriela Czaja-Repińska oraz Magdalena Byczkowska. Po wysłuchaniu młodych artystów Jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce: Zespół Szkół w Lipuszu, kolęda kaszubska „W stajeneczce narodzone”

II miejsce: Zespół Kształcenia i Wychowania w Gołubiu, kolęda w języku kaszubskim „Dzysô z Betlejem”

III miejsce: Zespół Kształcenia w Łubianie, kolęda kaszubska „Gore gwiôzda”

Wyróżnienie: Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy, kolęda kaszubska „Nieba sprzątanie”

W kategorii klas I-III gimnazjum:

I miejsce: Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie, kolęda angielska „Mary did you know”

II miejsce: Zespół Szkół w Lipuszu, kolęda kaszubska „Jak nen król”

III miejsce: Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie, kolęda kaszubska „Nieba sprzątanie”

Wyróżnienie: Zespół Kształcenia w Łubianie, kolęda kaszubska „W nen szczestlëwi czarzony dzéń”