wróć

Podpisanie umów na budowę węzła integracyjnego w Gołubiu wraz z trasami dojazdowymi

 

Miło nam poinformować, że już niebawem ruszą roboty związane z budową ścieżek rowerowych oraz budową węzła integracyjnego w Gołubiu. Podpisano umowy z Wykonawcami robót.

Zakres budowy węzła integracyjnego w miejscowości Gołubie obejmuje utwardzenie terenu przy dworcu PKP w Gołubiu – wykonanie zjazdu i dróg wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych i miejsc postojowych: z betonowej kostki brukowej gr. 6 i 8 cm, odcinek chodnika z desek, pobocza z tłucznia. Powstanie kładka widokowa oparta na konstrukcji stalowej, wiata rowerowa, wiata autobusowa, toaleta oraz mała architektura w postaci ławek, stojaków rowerowych. Całość zostanie oświetlona i uzupełniona zielenią.

Wykonanie robót powierzono firmie: Przedsiębiorstwo Usługowe HYDRO-EKO Mirosław Rożek z Chojnic, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

 

W ramach budowy tras dojazdowych do terenu PKP w Gołubiu powstanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. W ramach zadania powstanie ponad 16 km ciągów pieszo-rowerowych, które połączą ze sobą miejscowości: Gołubie-Szymbark, Szymbark – droga krajowa nr 20, Gołubie-Zgorzałe, Stężyca-Gołubie, Stężyca – Zgorzałe. Nawierzchnia ścieżek zostanie wykonana z betonu asfaltowego oraz kostki betonowej, przewidziano także utwardzenie poboczy oraz urządzenie zieleni, a także wykonanie oznakowania.

Realizacją robót zajmie się firma: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOS Spółka z o.o. z Kartuz, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

Zakończenie przedsięwzięcia przewidziano we wrześniu 2017 r.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Tagi

GALERIA