Uroczyste obchody Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja

W Gminie Stężycy obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a liturgii przewodniczył ksiądz proboszcz Bogdan Lipski. Następnie zostało odprawione nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej oraz zostały złożone kwiaty przy figurze. W dalszej części pod batutą Gminnej Orkiestry Dętej, poczty sztandarowe, Szwoleżerowie Rokitniańscy, strażacy, delegacje oraz wszyscy zebrani udali się pod Amfiteatr, w celu dalszych uroczystości, gdzie miejsce miało przekazanie wozów bojowych dla jednostek OSP oraz odznaczenia druhów.

Jednostki gminne wzbogaciły się o pięć samochodów, w tym trzy nowe oraz dwa kolejne przekazane przez Komendę Wojewódzką PSP w Gdańsku oraz firmę LOTOS.
Dodatkowo trzy pojazdy zostały przekazane nieodpłatnie dla gmin zewnętrznych (Gmina Gorzyce, woj. śląskie oraz gmin Ostaszewo i Osiek z woj. pomorskiego). Wydarzenie to również było okazją do podziękowania strażakom za ich trud i poświęcenie w niesieniu pomocy innym. W dowód uznania na ich ręce trawiły podziękowania i odznaczenia.

Po oficjalnej części nadszedł czas na imprezę Fire Fest – czyli biesiadę kaszubsko-góralsko-śląską, z okazji Dnia Strażaka, podczas której wystąpił zespół Młodzi z Koszarawy oraz Claudia i Kasia Chwołka.

Lista odznaczonych:
Złotym Znakiem Związku OSP RP odznaczony został:
dh Andrzej Młyński

Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczeni zostali:
Edmund Klinkosz
Hubert Klinkosz

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został:
dh Jan Zaborowski

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
dh Marcin Drzewiecki
dh Andrzej Zaborowski

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: