Budowa węzła integracyjnego w Gołubiu

Gmina Stężyca może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie, ponieważ znalazła się w gronie samorządów, gdzie powstaną węzły integracyjne wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach zadania powstanie również 20 km ścieżek rowerowych. Środki na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej z nowego rozdania 2014 - 2020. Miejscem realizacji tej inwestycji będzie Gołubie. Planowany termin rozpoczęcia realizacji zadania to rok 2017.
Budowa węzła integracyjnego wraz z trasami dojazdowymi ma obsługiwać istniejącą sieć komunikacyjną tj. istniejącą linię kolejową, drogę powiatową oraz projektowaną sieć ścieżek rowerowych.
W ramach przedmiotowej inwestycji planowana jest realizacja:
- parkingów dla samochodów osobowych,
- fragment ścieżki rowerowej oraz infrastruktury związanej z obsługą projektowanej ścieżki rowerowej (wiata z wypożyczalnią rowerów, punkt informacji turystycznej)
- kładki widokowej dla pieszych,
- toaleta,
- oświetlenie terenu.